Düşle gerçek arasında… Çolakoğlu Park yükseliyor…

Bornova’nın Evka-3 Mahallesi’nde “Düşle gerçek arasında…” sloganıyla projelendirilen Çolakoğlu Park’ın temeli törenle atıldı.

PRESTİJ KATACAK BİR PROJENİN DAHA TEMELİ ATILDI…

Düşle gerçek arasında… Çolakoğlu Park yükseliyor…

Bornova’nın Evka-3 Mahallesi’nde “Düşle gerçek arasında…” sloganıyla projelendirilen Çolakoğlu Park’ın temeli törenle atıldı. İzmir’in saygın müteahhitleri arasında yer alan Osman Çolakoğlu tarafından projelendirilen Çolakoğlu Park’ın temel atma törenine Nak Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Erdem, iş adamları Hasan Yerakar, Metin Aztekin, Osman Zeki Özkebapçı, Karyel Gayrimenkul’den Taner Duman ve Osman Burak Yıldırım, Akbank Bornova Şubesi Müdürü ve çalışanları, Epaş Ege Bölge Müdürü Ahmet Yıldız, Özer Yapı sahibi Özer Uzuner ile Çolakoğlu Ailesinin yakın dostları katılırken, tüm misafirlere ve inşaat alanında çalışan işçilere döner, pilav ve ayran ikramı yapıldı.

RÜZGARIN FISILDADIĞI SAKLI BİR BAHÇE

Evka-3 Kapalı Pazar Yeri’nin yanı başında, Evka-3 Metro, Pehlivanoğlu, Migros ve Gürmar’a yürüme mesafesinde, şehrin merkezinde rüzğarın fısıldadığı saklı bir bahçe olan Çolakoğlu Park’ın 16 kat ve 72 daireden oluşacağını belirten Çolakoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çolakoğlu “Toplamda 14 dönüm olan arsamızın 10 dönümünü park yapılması maksadıyla belediyeye terk ettik. Kalan 4 dönüm alanda Çolakoğlu Park yükselecek. Bornova’nın kalbinde konumlanan, sıradışı projemiz AVM, Metro ve otobanlara yakınlığıyla, şehrin dinamik temposundan uzaklaşmak istemeyenlerin tercihi olacaktır” dedi.

2019’UN HAZİRAN AYINDA TESLİM EDİLECEK

7/24 kullanılabilecek olan sosyal aktivite alanları ile Evka-3’ün prestij porojeleri arasında olacak olan Çolakoğlu Park’ın hayalleri şekillendireceğini belirten Osman Çolakoğlu, proje kapsamında yeşil alanlar, yaya yolları ve dinlenme alanlarının yanı sıra bir adet açık yüzme havuzu, ortak TV alanı, çocuk oyun alanı, fitnes center spor salonu ve saunanın, engelli ve çocuk arabası sirkülasyonuna göre tasarlandığını hatırlatarak “Projemiz akıllı ev sistemine göre yapılmaktadır. Ayrıca her daire için konforlu ve kullanışlı en az 1 kapalı otopark alanı, misafirler için açık otopark alanı olacaktır. Kapalı otoparklardan doğrudan asansöre ulaşım sağlanacaktır. Bunun yanında daire içleri ve sosyal alanlarda merkezi sistem doğalgaz ile yerden ısıtma sağlanacaktır. Projemizde anahtar teslimleri 2019 yılının Haziran ayında yapılacaktır.” dedi.

ERDEM: 2 DAİRE BİRDEN ALDIM

Çolakoğlu Park’taki yapı taşıyıcı sisteminin son afet yönetmeliklerine uygun betonarme temel, betonarme bodrum perdeleri, betonarme kolan, kriş ve asmolen döşemelerden oluştuğunu belirten Çolakoğlu İnşaat Müdürü ve şantiye sorumlusu Mustafa Ülkü ise “Beton kalitesi C35, beton çeliği sınıfı ise BÇIII’tür. Çatılarda ısı ve su yalıtımı, dış cephelerde ısı yalıtımı, tüm ıslak hacimlerde su yalıtımı ve darbe sesi yalıtımı için daire içi döşemelerde ve daire aralarında sese yalıtımı vardın” derken, projeden 2 adet daire aldığını belirten Nak Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Erdem de “Çolakoğlu İnşaat güven veren bir firmadır. Bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerini zamanında ve vadedilen kaliteden ödün vermeden tamamlayan Osman Çolakoğlu’nun bu projesinden 2 daire birden aldım. Tamamlandığında maddi değeninin çok artacağına öngördüğüm bu daireler çocuklarım için iyi bir yatırım, hatta iyi bir yaşam alanı olacaktır.” diye konuştu.

http://www.bornovabizimgazete.com/dusle-gercek-arasinda-colakoglu-park-yukseliyor/3647/